Podążając za dynamicznie zmieniającymi się trendami technologicznymi, zmianami zachodzącymi na rynku edukacyjnym, a przede wszystkim dbając o jakość obsługi naszych studentów Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie wdraża projekt pt. E-usługi w WSEIZ (obecnie ATA).
Głównym celem projektu jest rozszerzenie zakresu usług świadczonych drogą elektroniczną oraz podniesienie jakości usług, które Uczelnia świadczy na chwilę obecną.
Cele szczegółowe to:
Projekt zakłada uruchomienie szeroko dostępnej dla kandydatów (w tym kandydatom cudzoziemcom), studentów (w tym studentom WSEiZ oraz studentom zagranicznych uczelni, realizującym w WSEiZ studia w ramach programu Erasmus+), pracowników administracyjnych, pracowników naukowo-dydaktycznych i innych interesariuszy zewnętrznych platformy, umożliwiającej realizację e-usług wspomagających procesy z zakresu e-administracji i e-edukacji.
W ramach projektu zostaną zrealizowane m.in. zadania dotyczące wdrożenie usług:
Dostęp do danych udostępnianych za pomocą platformy będzie zabezpieczony poprzez: profil zaufany e-PUAP, podpis elektroniczny, loginem i hasłem użytkownika oraz uwierzytelnianie za pomocą wewnętrznych metod autoryzacji użytkowanych systemów informatycznych.
Realizacja projektu, w zaplanowanym kształcie, przyczyni się zatem do niwelowania różnic społecznych i terytorialnych, a przez to mazowiecki rynek pracy wzbogaci się o kompetentnych i dobrze wykształconych pracowników, potrafiących wykorzystywać technologie informacyjne dla rozwoju regionu. W szerszej perspektywie projekt oddziałuje m.in. na:
Realizacja powyższych celów przyczyni się do efektywniejszego, prostszego, tańszego oraz szybszego załatwiania wszelkich spraw administracyjnych związanych z rekrutacją na studia, procesem studiowania oraz udostępnienia zasobów cyfrowych szerokiemu gronu mieszkańców województwa mazowieckiego – użytkowników sieci Internet, realizując tym samym idee społeczeństwa informacyjnego oraz przyczyniając się do zmniejszenia zjawiska wykluczenia cyfrowego.
Projekt zakłada realizację e-usług z zachowaniem zasady projektowania uniwersalnego. Jednym z głównych celów strategii uniwersalnego projektowania jest promowanie równości i zapewnienie pełnego uczestnictwa w życiu społecznym osobom z obniżoną funkcjonalnością poprzez usuwanie istniejących barier i zapobieganie powstawaniu nowych. Koncepcja uniwersalnego projektowania wytycza nowe szlaki myślowe i jest oparta na zasadzie równości w większym stopniu niż koncepcja ogólnej dostępności dla osób z obniżoną funkcjonalnością.
Mamy nadzieję, że Projekt „E-usługi w WSEiZ” (obecnie ATA) współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Regionalnego (w ramach osi priorytetowej II – „Wzrost e-potencjału Mazowsza”, Działanie 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020) uprości uczelnianą ścieżkę administracyjną i ułatwi proces studiowania obecnym i przyszłym studentom ATA.
Wartość projektu: 476 471,56 PLN
Wysokość dofinansowania: 333 053,62 PLN