Tytuł: prof. zw. dr hab. inż.
Imię i Nazwisko: Zdzisław Ciećko
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł: prof. zw. dr hab. inż.
Imię i Nazwisko:Czesław Goss
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł: prof. zw. dr hab. inż.
Imię i Nazwisko: Janusz Gudowski
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł: prof. zw. dr hab. inż.
Imię i Nazwisko: Jan Misiak
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł: prof. zw. dr hab. inż.
Imię i Nazwisko: Józef Mosiej
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł: prof. zw. dr hab. inż.
Imię i Nazwisko: Ewa Bulska
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł: prof. zw. dr hab. inż.
Imię i Nazwisko: Jan Pachecka
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł: prof. dr hab. inż.
Imię i Nazwisko: Dionizy Biało
Adres mailowy: dionizy.bialo@wseiz.edu.pl
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Kierunki: Mechanika i Budowa Maszyn, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji
Tematyka naukowa i badawcza : technologie materiałowe, technologia elementów z proszków, kompozyty metalowe i polimerowe, problemy tarcia i zużycia, mikrotechnologie.
Pracownik WSEiZ od 2010 roku. Wcześniej prof. nzw. na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej, kierownik Zakładu Technologii Wyrobów Precyzyjnych i Elektronicznych. Główny specjalista ds. tworzyw sztucznych i wyrobów spiekanych w Przedsiębiorstwie Innowacyjno – Produkcyjnym PONAR.
Rozprawa doktorska: Badania wpływu ruchu obrotowo-zwrotnego matrycy na intensyfikację procesu prasowania elementów z proszków żelaza. Praca doktorska, Politechnika Warszawska, 1977.
Praca habilitacyjna: Zużycie tribologiczne kompozytów na osnowie stopów aluminium otrzymanych z proszków.
Prace Naukowe, Mechanika, z.192, Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej, 2002. Staż naukowy w Faculty of Materials Science Delft University of Technology w Holandii. Kierownik wielu projektów badawczych z tematyki wytwarzania wyrobów z proszków metalowych i ceramicznych, tribologii kompozytów, kierownik projektów technologicznych i konstrukcyjnych dla potrzeb przemysłu precyzyjnego i elektronicznego. Członek krajowych i zagranicznych stowarzyszeń: Polskiego Towarzystwa Tribologicznego, Polskiego Towarzystwa Materiałów Kompozytowych, Sekcji Metalurgii Proszków Komitetu Metalurgii PAN, Akademii Inżynierskiej w Polsce oraz European Powder Metallurgy Association.
Wybrane artykuły:
Tytuł: prof. dr hab. inż
Imię i Nazwisko: Czesław Goss
Adres mailowy: c.goss@poczta.fm
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Kierunek: Mechanika i Budowa Maszyn
Prof. dr hab. inż. Czesław Goss ur. w 1937 r. ukończył Wydział Mechaniczny Wojskowej Akademii Technicznej w 1961 r. Jest absolwentem też drugiego wydziału – Wydziału Matematyki i Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego w zakresie matematyki (mgr 1970). Stopień doktora nauk technicznych uzyskał w WAT w 1974 r., a doktora habilitowanego w tej samej uczelni – w 1983 r. Działalnością naukową i dydaktyczną w Katedrze Podstaw Konstrukcji Maszyn WAT, a następnie w Zakładzie o tej samej nazwie, zajmował się od 1963 r. Charakterystyczne daty tej działalności to: starszy asystent (1963), wykładowca (1970), adiunkt (1975), docent (1983), profesor nadzwyczajny WAT (1994). Tytuł profesora został Mu nadany w uznaniu dorobku naukowego przez Prezydenta RP w 2006 r.
Od 1997 r zatrudniony w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie na stanowisku profesora nadzwyczajnego, a od roku 2006 profesora zwyczajnego. Od 2012 roku WSEiZ jest pierwszym miejscem pracy prof. Czesława Gossa.
Prof. dr hab. inż. Czesław Goss opublikował 120 prac naukowych. Główne obszary Jego działalności naukowej związane ze zmęczeniem metali
i opisem ich zachowania przy obciążeniach cyklicznych dotyczą:
Najważniejsze osiągnięcia zawodowe: Zaproponowanie kryterium energetycznego do określania trwałości zmęczeniowej elementów konstrukcji stalowych.
Zainteresowania (badawcze i nie tylko): Zainteresowania naukowe koncentrują się na teoretycznych i doświadczalnych badaniach wytrzymałości zmęczeniowej i zmęczeniowego pękania materiałów konstrukcyjnych w zakresie małej liczby cykli. Ogólnie Interesuje się psychologią, socjologią i podróżami .
Tytuł: prof. zw. dr hab. inż.
Imię i Nazwisko:Mariusz Wasiak
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł: prof. dr hab.
Imię i Nazwisko: Jan Pachecka
Adres mailowy: jpachecka@gmail.com
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Kierunek: Zdrowie Publiczne, Ochrona Środowiska
Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie (WUM), gdzie uzyskał też stopień doktora, doktora habilitowanego oraz tytuł profesora nauk farmaceutycznych. Kilkakrotnie przebywał na stażach naukowych w Istituto di Ricerche Farmacologiche Mario Negri w Mediolanie. Pełnił funkcję kierownika Katedry Biochemii i Chemii Klinicznej, kierownika Studium Doktoranckiego, prodziekana i dziekana Wydziału Farmaceutycznego oraz prorektora WUM. Był organizatorem studiów na kierunku analityka medyczna. Był przewodniczącym lub członkiem kilku komisji senackich i rektorskich, przewodniczącym rady społecznej szpitala klinicznego WUM, przewodniczącym konferencji dziekanów wydziałów farmaceutycznych oraz przewodniczącym konferencji prodziekanów oddziałów analityki medycznej. Był ekspertem Polskiej Komisji Akredytacyjnej oraz członkiem Komisji Akredytacyjnej Ministerstwa Zdrowia ds. kształcenia podyplomowego. Pełnił funkcję przewodniczącego sekcji nauk farmaceutycznych Komitetu Badań Naukowych. Był ekspertem Narodowego Centrum Nauki oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, członkiem kilku krajowych i zagranicznych towarzystw naukowych. Pełnił funkcję wiceprezesa oraz przewodniczącego Sekcji Akademickiej Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego. Jest członkiem honorowym tego Towarzystwa. Wielokrotnie był przewodniczącym lub członkiem komitetów naukowych zjazdów i konferencji naukowych. Jest członkiem kolegiów i komitetów redakcyjnych kilku polskich czasopism naukowych. Pełnił funkcję przewodniczącego Rady Naukowej Narodowego Instytutu Leków oraz specjalisty ds. analityki farmaceutycznej dla województwa mazowieckiego. Był członkiem Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów. Pełnił funkcję przewodniczącego Komitetu Terapii i Nauki o Leku PAN. Był przewodniczącym Komisji Farmakopei Polskiej. Jest przewodniczącym delegacji polskiej do Komisji Farmakopei Europejskiej przy Radzie Europy. Od 2010 roku jest profesorem w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Jest współautorem ponad 150 prac eksperymentalnych, poglądowych i monografii. Odznaczony Odznaką „Za wzorową pracę w służbie zdrowia”, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim i Krzyżem Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.
Najważniejsze osiągnięcia zawodowe:
Zainteresowania (badawcze i nie tylko):
Tytuł:dr hab. inż.
Imię i Nazwisko: Wojciech Feluch
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł: dr hab. inż.
Imię i Nazwisko: Marek Gromiec
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Kierunek: Ochrona Środowiska
Krótkie bio (obecnie):
Osiągnięcia zawodowe :
Zainteresowania (badawcze
i nie tylko):
Tytuł: dr hab. inż.
Imię i Nazwisko: Ewa Górska
Adres mailowy: ewagorska@interia.pl
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Profesor Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania. Eur.Erg. – tytuł zawodowy europejskiego ergonomisty nadany przez CREE (Center of Registration for European Ergonomists). Od 1977 specjalizuje się w zagadnieniach związanych z zarządzaniem środowiskiem pracy w przedsiębiorstwach przemysłowych w obszarach: ergonomii, bezpieczeństwa pracy, ochrony środowiska, jakości, organizacji pracy i stanowisk pracy.
Kieruje studiami podyplomowymi o tematyce ergonomii, bezpieczeństwa pracy oraz zarządzania środowiskowego. Tematykę naukowo-badawczą realizuje w ścisłym powiązaniu z praktyką przemysłową. Zajmuje się koordynacją prac związanych z opracowywaniem i wdrażaniem systemów zarządzania jakością, bezpieczeństwa pracy i ochroną środowiska oraz usprawnieniami ergonomicznymi procesów, stanowisk i organizacji pracy, w przedsię-biorstwach produkcyjnych i usługowych, m. in. w zakładach Bakoma, Bama Polska, Dalkia, Daewoo, Danfoss, Faurecia, Kosmepol, Mars Polska, MPWiK, Nestle, Philips, Poczta Polska, Reckitt Benckiser, Toyota.
Aktualnie pełni funkcję wiceprezesa Zarządu Głównego i prezesa Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Ergonomicznego. Jest członkiem Komisji Ergonomii PAU, członkiem Rady Ochrony Pracy przy Sejmie RP oraz członkiem Komitetu Polskiej Nagrody Jakości, członkiem Krajowego Punktu Kontaktowego Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy. Reprezentuje Polskę w Fundacji na rzecz Zawodowej Ergonomii (USA) będąc członkiem międzynarodowego zespołu Ambasadorów. Wchodzi w skład komitetu naukowego czasopisma Theoretical Issues in Ergonomics Science (USA) oraz Komitetu Naukowego Międzynarodowej Encyklopedii Ergonomics and Human Factors. Jest członkiem rad naukowych wielu konferencji krajowych i zagranicznych, w których bierze aktywny udział.
Jest autorem lub współautorem 293 opracowań twórczych, w tym 4 podręczników, 4 monografii, 6 skryptów, autorem rozdziałów w 28 monografiach zbiorowych, 49 artykułów opublikowanych w wydawnictwach naukowych oraz 48 w materiałach krajowych, międzynarodowych i zagranicznych konferencji. W latach 2002-2016 była autorem comiesięcznych felietonów popularyzujących ergonomię w miesięczniku Problemy Jakości.
Wyróżniona nagrodą im. Haliny Krahelskiej za osiągnięcia w zakresie ochrony pracy i ochrony zdrowia w środowisku pracy oraz odznaczona medalem im. W. B. Jastrzębowskiego w wyrazie uznania za zasługi dla polskiej ergonomii w działalności organizacyjnej i popularyzatorskiej.
Tytuł: dr hab. inż.
Imię i Nazwisko: Dawid Marczak
Adres mailowy: dawid.marczak@wseiz.edu.pl
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Kierunek: Ochrona Środowiska
Profesor Dawid Marczak jest absolwentem Wydziału Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, gdzie w roku 2009 uzyskał stopień naukowy doktora nauk biologicznych w zakresie zoologii. W dniu 22 kwietnia 2021 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego w dyscyplinie nauk leśnych. Tytuł ten został nadany przez Radę Naukową Instytutu Badawczego Leśnictwa w Sękocinie Starym.
Osiągnięciem naukowym stanowiącym podstawę nadania stopnia doktora habilitowanego jest monografia naukowa „Chrząszcze saproksyliczne głównych typów siedliskowych Puszczy Kampinoskiej – studium faunistyczno-ekologiczne”.
Jego zainteresowania naukowe skupiają się wokół faunistyki, biologii i ekologii owadów – głównie chrząszczy związanych z siedliskami leśnymi, oraz motyli, pluskwiaków i ważek. Oddzielnym nurtem są badania faunistyczne prowadzone na Półwyspie Bałkańskim i na Białorusi.
Profesor Dawid Marczak pracuje w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania od 2009 roku. W tym czasie wypromował liczne grono studentów – 43 inżynierów, 42 magistrów i 3 licencjatów. Dorobek Profesora Dawida Marczaka to ponad 100 publikacji naukowych w recenzowanych czasopismach krajowych i zagranicznych, ponad 30 publikacji popularno-naukowych oraz liczne audycje radiowe i telewizyjne. Jest członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Entomologicznego oraz członkiem Serbskiego Towarzystwa Entomologicznego i Śląskiego Towarzystwa Entomologicznego. W ramach współpracy międzynarodowej dr hab. Dawid Marczak, prof. WSEiZ aktywnie współpracuje z Wydziałem Matematyczno-Przyrodniczym Uniwersytetu w Nišu w południowej Serbii.
Pan Profesor jest także praktykiem w zakresie ochrony przyrody. Oprócz pracy na naszej uczelni jest Głównym Specjalistą ds. Ochrony Przyrody w Kampinoskim Parku Narodowym, ekspertem Państwowego Monitoringu Środowiska, wykonawcą licznych opracowań i ekspertyz związanych z ochroną przyrody i środowiska, a także ocen oddziaływania inwestycji na środowisko. Jest również konsultantem Lasów Państwowych w zakresie ochrony rzadkich bezkręgowców w zrównoważonej gospodarce leśnej.
Tytuł:dr hab. inż.
Imię i Nazwisko: Krzysztof Półtorak
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr hab. inż.
Imię i Nazwisko: Wiktor Daszczuk
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr hab. inż.
Imię i Nazwisko: Waldemar Izdebski
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr hab. inż.
Imię i Nazwisko: Dr hab. inż. Konrad Lewczuk
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr hab. inż.
Imię i Nazwisko: Tomasz Rozbicki
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr hab. inż.
Imię i Nazwisko: Tadeusz Sałaciński
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr hab. inż.
Imię i Nazwisko: Tadeusz Siwiec
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr hab. inż.
Imię i Nazwisko: Ryszard Żuber
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr hab.
Imię i Nazwisko: Roman Sławeta
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr hab.
Imię i Nazwisko: Wojciech Szeligiewicz
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr hab.
Imię i Nazwisko: Grażyna Wasiak
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr inż.
Imię i Nazwisko:Jan Cetner
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr inż.
Imię i Nazwisko:
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr inż.
Imię i Nazwisko:Jarosław Osiak
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł: dr inż. prof. WSEiZ
Imię i Nazwisko: Ewelina Pałucka
Adres mailowy: ewelina.palucka@wseiz.edu.pl
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Kierunek: Zarządzanie
Wykładowca przedmiotów z zakresu Ekonomii, Finansów, Rachunkowości i Statystyki w języku polskim i angielskim.
Absolwentka International Faculty of Engineering przy Politechnice Łódzkiej oraz Ulster University w Irlandii Północnej oraz prawniczych studiów podyplomowych w języku angielskim z zakresu Polityki Unii Europejskiej w Krajowej Szkole Administracji Publicznej. Rozprawa doktorska pt.: “Zarządzanie ryzykiem stopy procentowej w praktyce polskich przedsiębiorstw – bezpośrednich inwestorów zagranicznych” na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Obecne zainteresowania naukowe: zrównoważony rozwój w ujęciu Makro- i Mikroekonomicznym.
Pracę wykładowcy łączy ze stanowiskiem Wiceprezesa Zarządu odpowiedzialnego za finanse, księgowość i administrację w spółce realizującej projekty w zakresie ICT, EDI oraz logistyki na terenie m.in. Polski, Skandynawii, Beneluxu oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wcześniej związana z bankowością, gdzie odpowiedzialna była m.in. za adaptację na polskim rynku regulacji europejskich dotyczących funduszy strukturalnych i pomocowych, przygotowywanie dokumentacji wdrożeniowej programów Unii Europejskiej w Polsce, współpraca z Komisją Europejską w zakresie tychże programów, opiniowanie wniosków złożonych przez polskie podmioty dotyczących tymczasowego mechanizmu obronnego dla przemysłu, przygotowywanie i wdrażanie produktów finansowania największych polskich grup kapitałowych, finansowanie projektów polskich przedsiębiorstw zbrojeniowych, eksploracji i wydobycia ropy naftowej oraz bezpośrednich inwestycji zagranicznych polskich przedsiębiorstw.
Tytuł: dr inż.
Imię i Nazwisko: Wojciech Urbański
Adres mailowy: wojciech.urbanski@wseiz.edu.pl
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Kierunek: Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, Mechanika i Budowa Maszyn
Politechnika Warszawska
Wydział: Elektryczny
Kierunek: Elektrotechnika
Biogram:
Członek kolejnych kadencji komisji senackich: Senackiej Rady ds. Jakości Kształcenia, Senackiej Komisji
ds. Etyki Zawodowej, Senackiej Komisji ds. Historii i Tradycji.
Przewodniczący Rady ds. Muzeum PW.
Członek Centralnej Komisji ds. Współpracy z FSNT NOT.
Osiągnięcia dydaktyczne:
Osiągnięcia naukowo-badawcze:
Wyróżnienia:
Zainteresowania:
Tytuł: dr inż. prof. WSEiZ
Imię i Nazwisko: Stanisław Urbala
Adres mailowy: stanislaw.urbala@gmail.com
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Ekonomista – finansista branżowy, specjalizujący się w dziedzinie gospodarki wodnej oraz ochrony środowiska.
Główna tematyka przeprowadzonych badań naukowych i działalności eksperckiej dotyczyła analiz techniczno-ekonomicznych i finansowych różnych technik, projektów i programów w rolnictwie, gospodarce komunalnej i przedsiębiorstwach przemysłowych. Członek i kierownik tematów badawczych oraz zespołów opracowujących studia wykonalności i biznes plany projektów inwestycyjnych w ochronie środowiska. Doktorat w roku 1984.
Działalność analityczna, organizacyjna i dotycząca finansowania ochrony środowiska. Doświadczenie bankowe we współpracy z krajowymi i zagranicznymi instytucjami finansowymi. Kierownik agencji wdrażającej w Polsce projekt Funduszu Globalnego Środowiska – GEF (Global Environment Facility) według standardów międzynarodowych we współpracy z Bankiem Światowym. Członek Komitetu Sterującego powołanego przez Ministra Środowiska do spraw funduszu ISPA – funduszu przedakcesyjnego Unii Europejskiej (1998-2001). Reprezentant Banku Ochrony Środowiska S.A. – sygnatariusza deklaracji ONZ „Bankowość a Środowisko”- w Inicjatywie Instytucji Finansowych (IIF) Programu Środowiska Narodów Zjednoczonych (UNEP) w latach 1998-2001.
Certyfikowany audytor wewnętrzny. Wdrażanie i kierowanie audytem wewnętrzny w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, zgodnie z przepisami krajowymi i wymaganiami Komisji Europejskiej w latach 2002-2016.
Staże zagraniczne: w USA (1984-1985, Szwecji (2002). Członek Polskiego Stowarzyszenia Ekonomistów Środowiska i Zasobów Naturalnych.
Doświadczenie w pracy dydaktycznej: w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego – SGGW w Warszawie (1974-1986), w Wyższej Szkole Rolniczej w Poznaniu (1991-1992) oraz Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie od 2002 roku.
Najważniejsze osiągnięcia zawodowe
Zainteresowania
Podróże – krajobraz, flora i fauna oraz kultura różnych części Azji, Afryki i ameryki.
Tytuł:dr inż.
Imię i Nazwisko: Rober Biernacki
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr inż.
Imię i Nazwisko: Jarosław Chrzanowski
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr inż.
Imię i Nazwisko: Andrzej Dąbek
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr inż.
Imię i Nazwisko: Anna Degórska
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr inż.
Imię i Nazwisko: Dr inż. Dariusz Gołaszewski
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr inż.
Imię i Nazwisko:Krzysztof Kiszka
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr inż.
Imię i Nazwisko:Marek Kondras
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr inż.
Imię i Nazwisko:Irena Kosińska
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr inż.
Imię i Nazwisko:Paweł Kołodziejczak
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr inż.
Imię i Nazwisko: Paweł Kotowski
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr inż.
Imię i Nazwisko:Wojciech Kramarek
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr inż.
Imię i Nazwisko:Małgorzata Krwawicz
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr inż.
Imię i Nazwisko: Krystyna Lelicińska-Serafin
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr inż.
Imię i Nazwisko: Stanisław Nader
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr inż.
Imię i Nazwisko: Aleksander Nicał
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr inż.
Imię i Nazwisko: Maciej Parafiniak
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr inż.
Imię i Nazwisko: Jan Perończyk
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr inż.
Imię i Nazwisko: Dr inż. Paweł Skalski
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr inż.
Imię i Nazwisko: Zbigniew Szymaniak
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr inż.
Imię i Nazwisko: Paweł Skalski
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr inż.
Imię i Nazwisko: Katarzyna Skroban
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr inż.
Imię i Nazwisko: Maria Świerczyńska
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr inż.
Imię i Nazwisko: Marek Wiśniewski
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr
Imię i Nazwisko: Dr Katarzyna Adamiak
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr
Imię i Nazwisko:Dr Jacek Cheda
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr
Imię i Nazwisko:Kazimierz Dyguś
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr
Imię i Nazwisko: Doc. dr Piotr Mędrzycki
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr
Imię i Nazwisko: Wanda Misiak
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr
Imię i Nazwisko: Janusz Opolski
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr
Imię i Nazwisko: Bohdan Wieprzkowicz
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł: prof. dr
Imię i Nazwisko: Zbigniew Pawlak
Adres mailowy: zpawlak@zpawlak.com.pl
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Kierunek: Zarządzanie, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, Zdrowie Publiczne.
dr Zbigniew Pawlak – dr nauk ekonomicznych, absolwent Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie. Wieloletni wykładowca problematyki zarządzania i finansów przedsiębiorstw w Szkole Głównej Handlowej, Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania, Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Rzeczoznawca majątkowy nr uprawnień zawodowych 5110, biegły sądowy z zakresu wyceny nieruchomości oraz wyceny i ekonomiki przedsiębiorstw przy Sądzie Okręgowym w Warszawie oraz Sądzie Okręgowym Warszawa-Praga. Autor i współautor ponad 200 publikacji naukowych (w tym około 40 książek, podręczników, monografii) z zakresu organizacji i zarządzania. Zainteresowania naukowo – badawcze: organizacja i zarządzanie, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie finansami przedsiębiorstw, projektowanie organizacyjne, wycena nieruchomości, wycena przedsiębiorstw, konsulting w zarządzaniu, zarządzanie w sporcie i turystyce. Od blisko czterdziestu lat zajmuje się doradztwem z zakresu zarządzania dla przedsiębiorstw. Prezes zarządu firmy konsultingowej Management Consulting Centre PARTNER sp. z o.o. Doradzał zarządom wielu przedsiębiorstw i grup kapitałowych, w tym: PKN Orlen S.A., Grupa Lotos S.A., Poczta Polska S.A., TP S.A., PKP S.A., PGE S.A., TAURON S.A., ENEA S.A. i in. Autor i współautor wielu opracowań doradczych: ekspertyz, analiz, ocen, opinii, projektów inwestycyjnych, strategii rozwojowych, biznesplanów, wycen przedsiębiorstw i nieruchomości. Biegły sądowy ds. wyceny i ekonomiki przedsiębiorstw oraz wyceny nieruchomości. Wykładowca na studiach podyplomowych oraz szkoleniach dla konsultantów i kadr kierowniczych.
Najważniejsze osiągnięcia zawodowe:
W ramach wieloletniej pracy naukowo-dydaktycznej w Szkole Głównej Handlowej, Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania oraz Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego wypromował:
W ramach praktyki doradczej, rzeczoznawstwa majątkowego oraz funkcji biegłego sądowego sporządził kilka tysięcy opracowań, w tym: opinii, ekspertyz, wycen, projektów.
Linki do profili społecznościowych, własnych stron www, prac:
www.rzeczoznawca-majatkowy.waw.pl
Tytuł:dr
Imię i Nazwisko: Justyna Bylinowska
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr
Imię i Nazwisko: Zbigniew Chyba
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr
Imię i Nazwisko: Adam Czyżewski
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr
Imię i Nazwisko: Piotr Dominik
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr
Imię i Nazwisko: Grażyna Dykowska
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr
Imię i Nazwisko: Małgorzata Godlewska
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr
Imię i Nazwisko: Paweł Gregorczyk
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr
Imię i Nazwisko: Krzysztof Jóźwiak
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr
Imię i Nazwisko: Grażyna Kubiak-Tomaszewska
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr
Imię i Nazwisko: Maria Kukurba
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr
Imię i Nazwisko: Justyna Kurkowiak
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr
Imię i Nazwisko: Michał Kwiatkowski
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr
Imię i Nazwisko: Andrzej Leśniewski
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr
Imię i Nazwisko: Tomasz Machelski
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr
Imię i Nazwisko: Izabela Maleńczyk
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr
Imię i Nazwisko: Adam Mierzwiński
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr
Imię i Nazwisko: Mirosław Nalazek
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr
Imię i Nazwisko: Artur Niedźwiecki
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr
Imię i Nazwisko: Danuta Pepłowska-Marczak
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr
Imię i Nazwisko: Janusz Popis
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr
Imię i Nazwisko: Anna Rososzczuk
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr
Imię i Nazwisko: Vitaliy Samulyak
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr
Imię i Nazwisko: Iwona Sobczak
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr
Imię i Nazwisko: Andrzej Smoleń
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr
Imię i Nazwisko: Elżbieta Supryn-Dulko
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr
Imię i Nazwisko: Małgorzata Szczepańska-Putz
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr
Imię i Nazwisko: Łukasz Wieczorek
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr
Imię i Nazwisko: Wioletta Witczak-Smolnik
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr
Imię i Nazwisko: Krzysztof Wuszt
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:dr
Imię i Nazwisko: Andrzej Wójtowicz
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:mgr inż.
Imię i Nazwisko: Radosław Kacperczyk
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:mgr inż.
Imię i Nazwisko: Sławomir Kurek
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:mgr inż.
Imię i Nazwisko: Dariusz Koryto
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:mgr inż.
Imię i Nazwisko: Aneta Kossobudzka-Górska
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:mgr inż.
Imię i Nazwisko: Łukasz Morgaś
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:mgr inż.
Imię i Nazwisko: Podkowski
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:mgr inż.
Imię i Nazwisko: Teresa Wojciechowska
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:mgr inż.
Imię i Nazwisko: Tomasz Zakrzewski
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:mgr inż.
Imię i Nazwisko: Tomasz Zakrzewski
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:mgr inż.
Imię i Nazwisko: Krzysztof Zamajtys
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł: mgr
Imię i Nazwisko: Julita Gruszewska
Adres mailowy: julita.gruszewska@gmail.com
Wydziały: Architektury, Inżynierii i Zarządzania
Kierunki: Architektura, Architektura Krajobrazu, Architektura Wnętrz, Budownictwo, Mechanika i Budowa Maszyn, Ochrona Środowiska, Zarządzanie, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, Zdrowie Publiczne (przedmiot: język angielski)
Absolwentka Wydziału Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego (język angielski oraz niemiecki, specjalność nauczycielska i tłumaczeniowa). W 2011 roku obroniła pracę magisterską pt. Culture-bound items in three Polish translations of “A Christmas Carol” by Charles Dickens. W tym samym roku rozpoczęła pracę w Wyższej Szkole Administracji Publicznej, Niepaństwowej Wyższej Szkole Pedagogicznej oraz Wyższej Szkole Ekonomicznej w Białymstoku. Prowadziła zajęcia z języka angielskiego na kierunkach Lingwistyka Stosowana, Administracja Publiczna, Psychologia, Pedagogika i Bezpieczeństwo Wewnętrzne, a także zajęcia z języka niemieckiego na kierunku Ekonomia. Ponadto jako lektor języka niemieckiego brała udział w trzech projektach unijnych: „Nowe Umiejętności Językowe – Nowe Możliwości Zatrudnienia Na Rynku Pracy”, „Akademia Rozwoju Umiejętności Językowych i Komputerowych” i „Mała Akademia Języków Obcych”. Od 2014 roku jest zaangażowana w indywidualne i grupowe kursy języka angielskiego in-company m.in. dla firm ubezpieczeniowych, telekomunikacyjnych i farmaceutycznych w Warszawie. Z Wyższą Szkołą Ekologii i Zarządzania współpracuje od października 2017 roku. Prowadzi zajęcia językowe na studiach niestacjonarnych oraz w ramach intensywnego kursu języka angielskiego dla obcokrajowców.
Linki do profili społecznościowych, własnych stron www, prac:
https://www.facebook.com/julita.gruszewska
https://www.instagram.com/julita.gruszewska
Zainteresowania (badawcze i nie tylko):
Tytuł:mgr
Imię i Nazwisko: Daria Kordjalik
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:mgr
Imię i Nazwisko: Anna Kułakowska
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:mgr
Imię i Nazwisko: Aleksandra Leśniewska
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:mgr
Imię i Nazwisko: Marcin Łajszczak
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł: mgr
Imię i Nazwisko: Marta Ogonowska
Adres mailowy: martaogonow@wp.pl
Wydział: Architektura, Inżynierii i Zarządzania
Kierunki: Architektura Krajobrazu, Wzornictwo, Ochrona Środowiska, Budownictwo, Zarządzanie, Zdrowie Publiczne
Od 2007 Lektor j. angielskiego w WSEiZ. Z wykształcenia magister filologi angielskiej oraz zarządzania potencjałem społecznym. Ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć z języka angielskiego w zakresie programowym dla uczelni wyższej na poziomie B2 – C1. Brała udział w szkoleniach, konferencjach i webinarach on-line m.in. Cambridge Assessment English, Oxford University Press, Stowarzyszenia PASE, PERSONNEL TRAINING INSTITUTE, Uniwersytetu Otwartego UW. Jest członkiem uczestniczącym w konferencjach Polskiego Towarzystwa Neofilologicznego (PTN) oraz Polskie Towarzystwo Lingwistyki Stosowanej. Od 2016 pracuje również w British Council, gdzie przeprowadza egzaminy.
Zainteresowania (badawcze i nie tylko):
Tytuł:mgr
Imię i Nazwisko: Karolina Pietrzykowska
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł:mgr
Imię i Nazwisko: Anna Wójtowicz
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Tytuł: mgr
Imię i Nazwisko: Wiktoria Czarnecka
Adres mailowy: czarneckawseiz@gmail.com
Wydział: Inżynierii i Zarządzania
Kierunki: Zarządzanie, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, Ochrona Środowiska
Wiktoria Czarnecka – W swojej pracy łączy PR & Marketing z wiedzą pedagogiczną. Działa pod własną marką: Sztyblety PR. Prowadzi cykl webinarów o marketingu historycznym, doradza i szkoli z marketingu sportowego, zajmuje się kreatywnością w marketingu i buduje tożsamość marek. Od 2018 roku wykładowca akademicki na Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie.
Pracownik naukowy w Europejskim Regionalnym Centrum Ekohydrologii Polskiej Akademii Nauk w Łodzi przy międzynarodowym projekcie ATENAS JPI Water. Członek i ekspert Stowarzyszenia Sport Biznes Polska. Pomysłodawca i współtwórca eventów: Wakacje z PR oraz projektu; Wiślackie Pokolenia. Pracowała w Biurze Prasowym Wisły Kraków oraz jako kierownik ds. PR w Widzewie Łódź. Prowadziła zajęcia z rewitalizacji miejsc na studiach podyplomowych Marketing miejsc i kreowanie marek lokalnych na Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie. Publikuje na portalu Nowy Marketing, w „Marketingu w Praktyce”. Jej artykuły znajdują się w książce „Marketing sportowy. Profesjonalne zarządzanie w sporcie” czy „Creativity and Innovation in Business and Education”. Wykonała edycję merytoryczną Handbooka „Design Thinking Zmienia Łódzkie”. Była prelegentem m.in. na: Element Small Talks #1 Product & Interior, Którędy do Marketingu czy Creative Vibes, II Forum sąsiedzkie w Centrum OPUS, Rozwój NGO – nowoczesne metody i narzędzia, Lodzkie Innovation Days.
Obecnie pisze doktorat z zakresu innowacji społecznych. Absolwentka pedagogiki w zakresie profilaktyki i animacji społeczno – kulturalnej na Wydziale Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego oraz public relations na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Miłośniczka piłki nożnej, wędrówek górskich i narciarstwa. Jeździ konno bo pasjonuje się polską kawalerią i szablą. Należy do Sieci Obserwatorów Burz oraz Ogólnopolskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej Przysposobienia Wojskowego Kobiet.
Zainteresowania badawcze/zawodowe:
Linki do mediów społecznościowych: