W imieniu Organizatora, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w projekcie realizowanym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (beneficjent, partner wiodący) we współpracy z partnerami na terenie całego kraju (wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej oraz województwo lubelskie). Ministerstwo Klimatu i Środowiska odpowiada za nadzór nad tym projektem.
Wsparcie dzięki funduszom europejskim
Projekt pn. „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE”, którego realizacja jest zaplanowana na lata 2016-2023, finansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Projekt jest finansowany w 100% ze środków Unii Europejskiej.
Projekty dla sektora energetyki w ramach tego programu są realizowane na terenie całego kraju i obejmują one szereg ważnych i potrzebnych inwestycji ( więcej o Funsuszach Europejskich).
Głównym celem projektu doradztwa energetycznego jest wsparcie gospodarki efektywnie korzystającej z zasobów i przyjaznej środowisku poprzez:
– zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie rozwoju gospodarki niskoemisyjnej – dotychczas udzielono blisko 150 tys. porad i konsultacji,
– wsparcie gmin w przygotowaniu i wdrażaniu planów gospodarki niskoemisyjnej – dotychczas przeszkolono blisko 1 600 energetyków gminnych,
– wsparcie w przygotowaniu i wdrażaniu nowoczesnych inwestycji w zakresie efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii poprzez informowanie o korzyściach oraz potencjalnych źródłach finansowania.
Korzyści dla środowiska
Korzyści dla mieszkańców
Korzyści dla gmin
Korzyści dla firm i gospodarki
W celu pozyskania szerszych informacji na temat projektu doradztwa energetycznego należy wejść na stronę: doradztwo-energetyczne.gov.pl.
Zapraszamy też na studia podypomowe w WSEiZ – Odnawialne Źródła Energii, Gospodarka Wodna i Odpadowa
Cel studiów: