Low tech – high tech. Zielona architektura w praktyce

Konferencja

Już 25.09.2024 roku odbędzie kolejna, czwarta już edycja konferencji pt. Architektura o niskim śladzie węglowym. Tegorocznym hasłem cyklicznego spotkania wszystkich zainteresowanych tematyką ekologicznego projektowania będzie „Low tech – high tech. Zielona architektura w praktyce”.

 

Zaproszeni prelegenci będą analizować ekologiczną architekturę z jednej strony przez pryzmat wczesnych i dobrych decyzji projektowych, które pomagają w tworzeniu ekologicznych obiektów przy wykorzystaniu efektywnych kosztowo rozwiązań typu low – tech. Z drugiej zaś strony przeanalizują najważniejsze  tendencje typu high-tech, takie jak odkrycia biologicznego materiałoznawstwa, zastosowanie technologii wodorowych do ogrzewania budynku, dylematy związane z wykorzystaniem technologii pomp ciepła oraz ryzyka techniczne i projektowe wywoływane przez zielone regulacje.

 

Edycja 2024 konferencji „Architektura o niskim śladzie węglowym” odbędzie się w trybie hybrydowym. Osoby zainteresowane osobistym spotkaniem oraz networkingiem zapraszamy w dniu 25.09.2024 o godzinie 9.00 do Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego – obowiązuje rejestracja.  Tych, którzy nie dotrą osobiście na nasze spotkanie zachęcamy do wzięcia udziału w retransmisji online wydarzenia wraz z materiałami dodatkowymi.

Aktualny program spotkania oraz formularz rejestracji można znaleźć tutaj:

https://sztuka-architektury.pl/article/17778/konferencja-architektura-o-niskim-sladzie-weglowym-iv-edycja#google_vignette

 

Konferencja „Architektura o niskim śladzie węglowym” jest częścią organizowanego przez cały rok cyklu konferencji pod hasłem Idee i technologie. Tematy konferencji powiązane są z ważnymi dla współczesnej architektury oraz budownictwa zagadnieniami projektowymi, technicznymi oraz społecznymi.

Organizatorem konferencji z cyklu Idee i technologie jest GSA – Grupa Sztuka Architektury, która powstała w 2001 roku. W tej chwili składa się z pięciu portali poświęconych różnym aspektom architektury. Sztuka-architektury.pl zajmuje się architekturą kubaturową, sztuka-wnetrza.pl – architekturą wnętrz, sztuka-krajobrazu.pl architekturą krajobrazu i urbanistyką. Z kolei serwis ksa24.pl to mała księgarnia specjalistyczna a krytyka-architektury.info to serwis streamingowy zawierający kilka tysięcy szkoleń technicznych oraz prezentacji obiektów w formie video. GSA organizuje także wydarzenia branżowe, jak: plebiscyt Polska Architektura XXL, Festiwal filmów o architekturze ArchFilmFest, Akcja-Kreacja. Projektowanie na żywo czy cykl konferencji Idee i Technologie.

 

Udostępnij wpis:

11 września 2024