Konkurs Studencki Nobel

Konkurs

Studencki Nobel to cykliczny konkurs organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów, którego celem jest wyróżnienie studentów o wybitnych osiągnięciach na różnych polach-zarówno naukowych, artystycznych jak i społecznych. Jest jedynym ogólnopolskim konkursem stypendialnym w pełni tworzonym przez organizację studencką. Wpisując się w powszechne dziś trendy innowacyjności i związanego z nimi inwestowania w kapitał ludzki, ma umożliwić wyróżniającym się młodym ludziom wykorzystanie ich osiągnięć do zaistnienia w świecie nauki i biznesu.

Kategorie konkursowe Studenckiego Nobla 2022:

  • Nauki techniczne dla budujących roboty, projektujących modernistyczne budynki, zdobywców nagród w prestiżowych konkursach z zakresu elektrotechniki czy mechaniki i nie tylko. Obejmuje w szczególności następujące dyscypliny: architektura, automatyka i robotyka, budownictwo, elektronika, informatyka, mechanika, mechatronika, budowa maszyn, elektrotechnika, inżynieria materiałowa.
  • Sztuka jest idealna dla pasjonatów sztuk plastycznych muzycznych czy tanecznych, którzy pozwalają emocjom układać się w słowa, melodie lub obrazy. Obejmuje sztukę filmową, sztukę muzyczną, taniec, teatr oraz następujące dziedziny sztuk plastycznych: malarstwo, rysunek, grafikę, fotografię artystyczną, rzeźbę, instalacje artystyczne.
  • Dziennikarstwo i literatura stworzona jest dla osób, które mają łatwość w znajdowaniu odpowiednich słów, a wyobraźnia to istna skarbnica pomysłów na kolejne opowiadania, felietony, reportaże, a może nawet wielotomowe powieści. Obejmuje osiągnięcia w zakresie dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz literatury.
  • Nauki przyrodnicze i energetyka dla pasjonatów organizmów żywych, wszelakich mikro i makro przemian zachodzących w nich i między nimi  a środowiskiem. Kategoria ta obejmuje nauki biologiczne, chemiczne i nauki o Ziemi, takie jak: biochemia, biologia, biotechnologia, chemia, geografia, geologia, oceanografia, ochrona środowiska, technologia chemiczna, czy mikrobiologia oraz energetykę (przemysłową, odnawialną, jądrową, elektroenergetykę.
  • Fizyka i astronomia jest idealna dla badaczy wszystkiego co fundamentalne, pasjonatów ciał niebieskich i obliczeń przemian materii. Obejmuje dyscypliny związane z fizyką, takie jak: geofizyka, biofizyka czy  optometria  oraz astronomia.
  • Medycyna i farmacja obejmuje nauki medyczne, w szczególności następujące dyscypliny: medycynę, stomatologię, farmację, zdrowie publiczne, diagnostykę laboratoryjną, technologię medyczną oraz biologię medyczną.
  • Nauki społeczne skupia wokół siebie ludzi, których interesuje natura człowieka i relacje międzyludzkie, a ich działanie przyświeca dążenie do społecznego ładu i sprawiedliwości.  Obejmuje w szczególności następujące dyscypliny: nauki prawne, nauki polityczne, psychologia, praca socjalna, socjologia, pedagogika oraz antropologia.
  • Nauki ekonomiczne stawia przede wszystkim osoby, które interesują się ogólno pojętym zarządzaniem, finansami i rachunkowością, administracją, gospodarką i zasadami jakimi rządzi się świat marketingu.
  • Działalność społeczna obejmuje aktywność w organizacjach studenckich, kołach naukowych i samorządach terytorialnych, a także organizację wydarzeń kulturalnych oraz wdrażanie projektów społecznych.

Aby wziąć udział w rekrutacji wystarczy wypełnić formularz poprzez stronę internetową https://www.studenckinobel.info/logowanie/.

Zapisy trwają do 31 marca. 

Na zakończenie zaplanowana jest uroczysta gala, na której zostaną wręczone nagrody o łącznej wartości 50 000 złotych ufundowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Bank Gospodarstwa Krajowego jest tegorocznym partnerem strategicznym XIV edycji Studenckiego Nobla. BGK to Polski bank rozwoju, którego misją jest wspieranie zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego kraju. Bank realizuje programy rozwojowe w zakresie np. dostępu do mieszkań i czystego powietrza oraz infrastruktury publicznej. BGK finansuje działalność bieżącą oraz inwestycje przedsiębiorstw i samorządów. BGK jest obecny w każdym regionie Polski oraz za granicą (przedstawicielstwa w Brukseli, Londynie, Frankfurcie i Amsterdamie). Wspiera eksport i ekspansję zagraniczną polskich firm.
BGK jest pomysłodawcą idei 3W, która odpowiada na wyzwanie wielkich zmian, jakie czekają nas w przyszłości. Idea 3W jest wizją przyszłości, w której – jako całe społeczeństwo – odpowiedzialnie zarządzamy zasobami, którymi dysponujemy i w której możemy utrzymać i podnosić jakość naszego życia zużywając jednocześnie mniej energii i mniej nieodnawialnych zasobów. W 3W skupiamy się na 3 zasobach, które będą miały ogromny wpływ na naszą przyszłość: to woda, wodór i węgiel. Głównym celem 3W jest zadanie budowania i integrować społeczność utalentowanych naukowców, ambitnych studentów, odważnych przedsiębiorców, wizjonerskich organizacji pozarządowych i odpowiedzialnych przedstawicieli sektora publicznego, instytucji finansowych oraz aktywizować społeczeństwo.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.studenckinobel.info

Udostępnij wpis:

6 marca 2023