Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania rozszerza swoją działalność edukacyjną o nowe studia podyplomowe. Już pod koniec września 2018 ruszają cztery nowe kierunki związane z ochroną środowiska: Menedżer Energii, Menedżer Środowiska w Przedsiębiorstwie, Zdrowie i Środowisko oraz Odnawialne Źródła Energii, Gospodarka Wodna i Odpadowa. Studia trwają 2 semestry, a słuchaczami studiów mogą zostać absolwenci studiów licencjackich, inżynierskich lub magisterskich.
Menedżer Energii
Adresatami studiów są osoby zainteresowane problemami zarządzania energią w przedsiębiorstwie, gminie i powiecie, budynku czy w mieszkaniach. Więcej na temat studiów podyplomowych Menedżer Energii.
Menedżer Środowiska w Przedsiębiorstwie
Studia adresowane są do absolwentów kierunków: ochrona środowiska, inżynieria środowiska, architektura krajobrazu, zarządzanie i inżynieria produkcji, zarządzanie i marketing oraz absolwentów kierunków z obszaru nauk technicznych, rolniczych, leśnych, przyrodniczych a także społecznych. Więcej na temat studiów podyplomowych Menedżer Środowiska w Przedsiębiostwie.
Zdrowie i Środowisko
Studia adresowane są do osób, które chcą poznać relacje między stanem zdrowia a stanem środowiska i ograniczać szkodliwe działanie środowiska na zdrowie człowieka. Więcej na temat studiów podyplomowych Zdrowie i Środowisko.
Odnawialne Źródła Energii, Gospodarka Wodna i Odpadowa
Studia podyplomowe adresowane są do absolwentów kierunków ochrona środowiska, inżynieria środowiska, gospodarka przestrzenna oraz innych kierunkach technicznych, rolniczych, leśnych a także przyrodniczych. Więcej na temat studiów podyplomowych Odnawialne Źródła Energii, Gospodarka Wodna i Odpadowa.
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć z zakresu ochrony przyrody. Inspiracją do stworzenia nowych kierunków studiów podyplomowych w tym zakresie były specjalności na studiach Ochrona Środowiska I i II stopnia.
Zajęcia na cztereh kierunkach nowych studiów podyplomowych poprowadzi wykwalifikowana kadra wykładowców z doświadczeniem praktycznym, m.in.:
Prof. Marek Gromiec – wybitny specjalista w zakresie zaopatrzenie w wodę i oczyszczania ścieków; członek wielu komitetów związanych z ochroną środowiska, m.in. Komitetu Inżynierii Środowiska PAN, laureat licznych nagród zagranicznych, współpracownik: ONZ, Centrum Badań Zasobów Wodnych w USA, Międzynarodowego Instytutu Analiz Systemów Stosowanych – Austria, Technicznego Centrum badawczego w Finlandii, Azjatyckiego Instytutu Technologii w Tajlandii.
dr Dawid Marczak – kierownik Zespołu ds. Nauki i Monitoringu Przyrody w Kampinoskim Parku Narodowym, entomolog.
dr inż. Jarosław Osiak – wiceprezes Zarządu Neo-doradcy (firma z sektora energetycznego).
dr inż. Stanisław Urbala – specjalista z zakresu melioracji wodnych, były pracownik Banku Ochrony Środowiska oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
dr hab. inż. Stanisław Żakowicz – specjalista w zakresie melioracji rolnych i środowiskowych.
dr hab. Grażyna Wasiak – specjalista w zakresie zagospodarowania odpadów, były pracownik Instytutu Ochrony Środowiska.
doc. dr Kazimierz Dyguś – specjalista z zakresu ekologii roślin, botaniki i fitosocjologii.
Informacje i zapisy:
Rektorat WSEiZ, Olszewska 12, Warszawa
tel.: 22 825 80 32 lub 35
rektorat@wseiz.pl