Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania wzięła udział w Festynie z okazji Światowego Dnia Ziemi 2013. Festyn, który był częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej w zakresie właściwego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym pt. „Elektroodpady – proste zasady”, odbył się 28 kwietnia 2013 r. na Polu Mokotowskim w Warszawie. Dla najmłodszych Uczelnia przygotowała konkurs i zabawę plastyczno-techniczną, nawiązującą swoją tematyką do problematyki związanej ze zbiórką zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego – konkurs „Co zrobić z elektroodpadami?” oraz składanie, malowanie i kolorowanie własnoręcznie wykonanych z papieru Czapeczek Elektroodpowiedzialnych Ludków (czapek napoleońskich i rogatywek), które miały symbolizować osobę walczącą o racjonalną gospodarkę odpadami. Na uczestników konkursu czekały nagrody.
Mimo deszczu, wielu warszawiaków uczestniczyło w niedzielnym festynie. Na licznie odwiedzanym przez rodziców z dziećmi stoisku WSEiZ można było zapoznać się również z ofertą edukacyjną uczelni, warunkami studiowania, jak również dowiedzieć się o perspektywach zatrudnienia absolwentów kończących studia w WSEiZ.
Podczas festynu odbyła się Wielka Zbiórka Elektrośmieci do Przetworzenia.
Każdy, kto tego dnia przyniósł wymienione poniżej odpady otrzymał w zamian rośliny doniczkowe lub sadzonki krzewów, wg następującego przelicznika:
• 1 duży sprzęt (lodówka, pralka, kuchenka, telewizor) – 1 roślinka
• 3 średnie sprzęty (odkurzacz, komputer, drukarka, suszarka, żelazko, mikser, wiertarka itp.) – 1 roślinka
• 6 drobnych sprzętów (telefon kom., ładowarka, myszka itp.) – 1 roślinka
• 10 opakowań szklanych (słoiki, butelki) – 1 roślinka
• 10 opakowań z tworzywa (butelki po napojach, chemii gospodarczej) – 1 roślinka
Zbiórka odbyła się tradycyjnie na Stadionie RKS Skra.
Więcej informacji: www.dzienziemi.org.pl