Nasza kadra dydaktyczna to zespół doświadczonych i zaangażowanych specjalistów, którzy z pasją dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Oprócz solidnych kwalifikacji akademickich, nasi nauczyciele są znani ze swojego indywidualnego podejścia do studentów, dbając o rozwój każdego z nich. Dzięki temu tworzymy środowisko sprzyjające nauce, innowacjom i twórczemu myśleniu.
Profesor Politechniki Warszawskiej oraz Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania. Posiada tytuł zawodowy europejskiego ergonomisty (Eur.Erg.) nadawany przez Center of Registration for European Ergonomists (CREE). Od 1977 specjalizuje się w zagadnieniach związanych z zarządzaniem środowiskiem pracy w obszarach: ergonomii, bezpieczeństwa pracy, organizacji pracy i stanowisk pracy, ochrony środowiska, jakości.
Kieruje studiami podyplomowymi o tematyce ergonomii, bezpieczeństwa pracy oraz zarządzania środowiskowego. Prace naukowo-badawcze realizuje w ścisłym powiązaniu z praktyką przemysłową. Zajmuje się koordynacją prac związanych z projektowaniem i wdrażaniem systemów zarządzania jakością, środowiskiem, bezpieczeństwem pracy oraz usprawnieniami ergonomicznymi procesów, stanowisk i organizacji pracy, w firmach produkcyjnych i usługowych, m. in. w zakładach Bakoma, Bama Polska, Dalkia, Daewoo, Danfoss, Faurecia, Kosmepol, Mars Polska, MPWiK, Nestle, Philips, Poczta Polska, Reckitt Benckiser, Toyota.
Przez wiele lat pełniła funkcję Prezesa, Wiceprezesa i Sekretarza Generalnego Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Ergonomicznego oraz Prezesa Oddziału Warszawskiego PTErg. Była członkiem Komisji Ergonomii PAU, członkiem Rady Ochrony Pracy przy Sejmie RP. Była i nadal jest członkiem Rady Towarzystw Naukowych przy Prezydium PAN, członkiem Komitetu Polskiej Nagrody Jakości, członkiem Krajowego Punktu Kontaktowego Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy. Reprezentuje Polskę w Fundacji na rzecz Zawodowej Ergonomii (USA) będąc członkiem Międzynarodowego Zespołu Ambasadorów. Wchodzi w skład komitetu naukowego czasopisma Theoretical Issues in Ergonomics Science (USA) oraz Komitetu Naukowego Międzynarodowej Encyklopedii Ergonomics and Human Factors. Jest członkiem rad naukowych wielu konferencji krajowych i zagranicznych, w których bierze aktywny udział.
Jest autorem lub współautorem 293 opracowań twórczych, w tym 4 podręczników, 5 monografii, 6 skryptów, autorem rozdziałów w 28 monografiach zbiorowych, 49 artykułów opublikowanych w wydawnictwach naukowych oraz 48 w materiałach krajowych, międzynarodowych i zagranicznych konferencji. Autorem comiesięcznych felietonów popularyzujących ergonomię, publikowanych w latach 2002-2016 w czasopiśmie Problemy Jakości.
Uhonorowana jedenastokrotnie Nagrodą JM Rektora PW za osiągnięcia badawcze, dydaktyczne i naukowe. Odznaczona Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi za całokształt działalności oraz Medalem Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Otrzymała nagrodę JM Rektora WSEiZ w dowód uznania zasług i szczególnego wkładu pracy w organizacji Studiów Podyplomowych BHP oraz w tworzeniu koncepcji i realizacji zajęć na specjalności BHP. Wyróżniona nagrodą im. Haliny Krahelskiej za osiągnięcia w zakresie ochrony pracy i ochrony zdrowia w środowisku pracy oraz odznaczona medalem im. prof. W. B. Jastrzębowskiego w wyrazie uznania za zasługi dla polskiej ergonomii w działalności organizacyjnej i popularyzatorskiej.