Instytut Techniczny, Koło Naukowe „Ad Quadratum” oraz Centrum Badań Naukowych i Wydawnictw PPUZ w Nowym Targu serdecznie zapraszają do udziału w XIII Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej „Przestrzeń i architektura bez barier w teorii i praktyce. Integracyjne działania w kierunku likwidacji barier architektonicznych i strukturalnych”.
Wydarzenie odbędzie się 18 maja 2023 r. w formie hybrydowej: on-line na platformie Zoom oraz stacjonarnie w Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu.
Zgłoszenia przyjmowane są na podstawie karty zgłoszenia do dnia 04.05.2023 r. Kartę zgłoszenia wraz ze streszczeniem wystąpienia należy przesyłać na adres e-mail: architektura@ppuz.edu.pl
Karta zgłoszenia do pobrania tutaj
PATRONAT HONOROWY:
p.o. Rektora Podhalańskiej Państwowej
Uczelni Zawodowej w Nowym Targu
dr Bianka Godlewska-Dzioboń
KOMITET NAUKOWY:
dr hab. inż. arch. Hubert Mełges, prof. PPUZ
dr inż. arch. Małgorzata Mełges
dr inż. arch. Agata Bentkowska
mgr inż. arch. Katarzyna Sieńko-Dragosz
Konferencja skierowana jest do szerokiego gremium społecznego o różnych profesjach mających wpływ na uniwersalne kształtowanie przestrzeni zewnętrznej i wewnętrznej. Tematyka konferencji ukierunkowana jest na zagadnienia jakości życia bez ograniczeń i barier, takich jak: środowisko mieszkaniowe, miejsca pracy, edukacja, opieka zdrowotna, kultura, rekreacja, kontakt z przyrodą i sport. Celem konferencji jest zaproponowanie interdyscyplinarnych rozwiązań integracyjnych dla wszystkich grup społecznych, niezależnie od wieku i możliwości poruszania się.
PANELE TEMATYCZNE KONFERENCJI
Diagnozy dostępności i bezpieczeństwa dowolnie wybranych istniejących przestrzeni publicznych oraz obiektów zamieszkania i przeznaczenia publicznego z uwzględnieniem indywidualnych i zbiorowych potrzeb osób z niepełnosprawnością i osób starszych.
Zasady projektowania uniwersalnego przestrzeni architektury i rewitalizacji (Universal design).
Wdrażanie zasad uniwersalnego projektowania w programach edukacyjnych na uczelniach wyższych oraz w edukacji społecznej.
Cele, którym powinno służyć projektowanie bez barier.
Działania rewitalizacyjne – analiza istniejących i projektowanych rozwiązań.
KOMITET ORGANIZACYJNY:
dr inż. arch. Agata Bentkowska
mgr inż. arch. Katarzyna Sieńko-Dragosz
mgr inż. arch. Agnieszka Fudali
mgr inż. Grzegorz Kamieniarczyk
mgr Monika Jakobiszyn
BIURO KONFERENCJI:
Centrum Badań Naukowych i Wydawnictw
Podhalańska Państwowa Uczelnia
Zawodowa w Nowym Targu
ul. Kokoszków 71, 34-400 Nowy Targ
tel. 795-434-531
e-mail: architektura@ppuz.edu.pl
INFORMACJE PRAKTYCZNE