Celem wyjazdu STT (zarówno dla nauczyciela akademickiego, jak i pracownika administracyjnego) jest udział w szkoleniu, odbywającym się w uczelni partnerskiej lub w instytucji przyjmującej znajdującej się w jednym z 27 państw UE bądź Islandii, Lichtensteinie, Norwegii, Serbii, Turcji, Republiki Macedonii Północnej a także uczelni z kraju partnerskiego pod warunkiem, że nie jest to instytucja Unii Europejskiej, instytucja zarządzająca programami UE lub placówka dyplomatyczna ojczystego kraju pracownika.
Pobyt pracownika na wyjeździe szkoleniowym (STT) w zagranicznej instytucji lub przedsiębiorstwie może trwać od 2 dni do 2 miesięcy. W przypadku wyjazdów do krajów partnerskich pobyt może trwać od 5 dni do 2 miesięcy.
W przypadku zainteresowania inną uczelnią zagraniczną prosimy o kontakt na erasmus@akademiata.pllub z Uczelnianym Koordynatorem Programu Erasmus justyna.klys@akademiata.pl
Każdy pracownik ma obowiązek ubezpieczyć się przed wyjazdem samodzielnie.
Ubezpieczenie, obejmujące okres pobytu w instytucji przyjmującej MUSI obejmować:
WAŻNE! Ubezpieczenie musi pokrywać koszty transportu ciała do kraju.
Ubezpieczenia są dla uczestnika mobilności i to uczestnik będzie z nich korzystać za granicą. Uczelnia nie ubezpiecza wyjazdu uczestników mobilności w żaden dodatkowy sposób.
Do uczestników należy decyzja o zakresie ubezpieczenia i jego wysokości, natomiast powyżej przedstawione zostały minimalne wymagania, do których zobowiązuje Program Erasmus+.
Każdy pracownik jest zobowiązany dostarczyć do Biura Erasmusa kwestionariusz dotyczący konta bankowego w walucie EUR, na które zostanie przelane stypendium – pobierz plik.
Bezwzględnie przed wyjazdem pracownik zobowiązany jest do podpisania umowy finansowej w Biurze Erasmusa – pobierz plik.
W celu zapewnienia bezpieczeństwa za granicą zalecamy rejestrację pobytu w serwisie Odyseusz, prowadzonym przez Ministra Spraw Zagranicznych. Dzięki rejestracji w serwisie:
Polak za granicą w aplikacji mObywatel to niezbędnik w podróży aktualizowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Dzięki niemu dowiesz się:
Zachęcamy także do systematycznego śledzenia serwisu MSZ INFORMACJE DLA PODRÓŻUJĄCYCH oraz zapoznania się z publikacją Bądź bezpieczny zagranicą.
najpóźniej w terminie 30 dni od dnia otrzymania wezwania do jego złożenia (Uczestnik, który nie złoży indywidualnego raportu, może zostać wezwany do częściowego lub pełnego zwrotu otrzymanego dofinansowania UE).